Зростання попиту на електрокари в усьому світі
Глобальний перехід на електромобілі набирає обертів останніми роками, оскільки країни по всьому світу ставлять амбітні цілі щодо поступової відмови від транспортних засобів, що працюють на викопному паливі. У Європі, наприклад, багато країн поставили за мету заборонити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів до 2030 або 2035 року, а Китай прагне до того, щоб до 2035 року електромобілі становили 50% усіх продажів нових легкових авто. Сполучені Штати також планують збільшити популярність екологічно безпечних авто серед водіїв, а президент Джозеф Байден нещодавно оголосив про те, що до 2030 року 50% серед усіх продажів нових автомобілів у країні мають бути електричними.
Причини такого глобального зсуву очевидні – електромобілі є більш чистою та стійкою альтернативою традиційним транспортним засобам, які можуть сприяти зниженню викидів парникових газів та покращенню якості повітря. Крім того, у міру вдосконалення технологій, що лежать в основі електрокарів, вони стають дедалі доступнішими та практичнішими для повсякденного використання.
Продаж електричних авто в Україні.
У 2022 році кількість імпортованих електромобілів в Україну збільшилася на 28% порівняно з аналогічним періодом попереднього року та становила 11 700 одиниць. Незважаючи на енергетичну кризу, що триває, що сталася через російську агресію, через яку було завдано серйозної шкоди критичній інфраструктурі, популярність електрокарів неухильно збільшується. Цікаво, що деякі жителі України використовують електромобілі як додаткові джерела живлення для своїх потреб, і машини Nissan Leaf, сертифіковані за стандартом UL 9741, відмінно підходять для цих цілей.
За даними джерела OpenDataBot, у середньому 2022 року в Україну імпортувалося 830 електромобілів на місяць. Якщо в лютому - в перший місяць російського вторгнення - кількість ввезених авто знизилася до 195 штук, то вже до середини весни воно збільшилося вдвічі і з тих пір постійно зростає. Найбільше імпортованих електромобілів було зареєстровано у серпні, коли було ввезено 1 540 електрокарів.
Найпопулярнішим електромобілем в Україні є Nissan Leaf – 2 154 одиниці, імпортованих у 2022 році, що становить 18 відсотків від загальної кількості імпортованих екологічно безпечних транспортних засобів. Volkswagen ID.4 зайняв другий рядок з 1142 автомобілями, а Tesla Model 3 замкнув трійку найпопулярніших електрокарів в Україні з кількістю 784 імпортованих одиниць.
Тенденція переходу на електричні авто в Україні була очевидною ще до нинішньої енергетичної кризи. Фактично, електромобілі були звільнені від оподаткування та імпортних мит в Україні мінімум до 2025 року, що сприяє зростанню їхньої популярності серед населення. На сьогоднішній день в Україні загальна кількість електричних автомобілів становить понад 100 000 моделей, включаючи гібриди. Також відомо, що протягом останніх шести років було продано близько 34 000 акумуляторних електромобілів.
Нещодавнє рішення Європейського Союзу повністю заборонити продаж нових автомобілів, що працюють на викопному паливі, з 2035 року, як очікується, сприятиме подальшому зростанню попиту на електромобілі у регіоні. Хоча збільшення попиту на електрокари в Україні є очікуваним, важливо зазначити, що інфраструктура для електромобілів у державі ще недостатньо розвинена, і це може перешкоджати розвитку ринку. Українському уряду необхідно буде інвестувати в зарядні станції та іншу відповідну техніку, щоб підтримати подальше розповсюдження електрокарів.
На закінчення слід зазначити, що зростання кількості екологічно безпечних автомобілів, що ввозяться в Україну, є правильним кроком на майбутнє. Оскільки світ рухається до більш екологічного майбутнього, український уряд має вкладати фінансові кошти у цю сферу для підтримки ринку електрокарів у країні. Зростання попиту на екологічно чисті та енергоефективні транспортні засоби триває навіть незважаючи на військовий конфлікт в Україні, тому можна впевнено сказати, що в найближчому майбутньому в країні все більше і більше водіїв переходитимуть на подібні машини.