Кінські сили: чому ця одиниця виміру використовується до сьогодні?

Автомобілі згодом прийшли на заміну кінським візкам.

Лошадиные силы: почему данная единица измерения используется до сегодняшних дней

Однак потужність двигуна автомобіля досі вимірюється у кінських силах. Чому в нашому сучасному індустріальному та інформаційному віці досі не знайшли більш відповідну одиницю виміру?

Звідки з'явився термін "Кінська сила"? Після появи перших парових машин біологічне уявлення кінських сил перейшло в механічне. Однак, це єдиний усталений іронічний термін. Подібних зараз немає і на кожну величину є сформований термін. Однак, офіційний термін для потужності двигуна існує. Це мало кому відомий "Ватт". Але більше століття тому і зараз, автолюбителі все одно використовують термін "Кінські сили".

 

Вигадав термін "Кінські сили" Джеймс Ватт - шотландський інженер, який зміг удосконалити парову машину, зменшивши споживане паливо та збільшивши її продуктивність. Його нововведення справді перевернули технологію машинобудування. Тепер, коли автомобіль став потужнішим і вимагав менше, кожен бажаючий хотів отримати автоматизований візок.

Цим Ватт започаткував промислову революцію. Для збільшення попиту на автомобілі, необхідно було просто пояснити покупцю переваги даної техніки. Простим поясненням потужності двигуна виявилося те, скільки коней автомобіль може замінити. Справді, не кожна людина розуміє всі виведені розрахунки та на підставі чого вони проводились. Тож поліпшення маркетингу використовувалися найпростіші поняття.

Розмір кінської сили. Провівши численні розрахунки, Джеймс Ватт вивів величину кінської сили, що дорівнює 33000 футів за хвилину. У сучасному світі, у СНД та європейських країнах, кінська сила дорівнює 75 кг помножити на 1 м/с. З цього випливає, що 1 кінська сила дорівнює 735 Вт. Ватт - величина потужності двигуна, яка була присвоєна на честь Джеймса Ватта. Вати були вигадані на Другому Конгресі Британської Наукової асоціації у 1882 році. Однак, ця назва не встояла, і тому досі використовуються кінські сили. Цей термін устоявся через більш зрозуміле для людини уявлення про потужність двигуна.

Як Ватт дійшов ідеї кінських сил. Раніше в Англії використовували великі бочки 140 та 190 літрів для підняття з шахт робітників, вугілля та води. Один барель важив 172,4 гк. Таку діжку під силу було витягти тільки двом коням, які були причеплені до каната. Зусилля коня в 8 годинний робочий період дорівнювало 15% від його ваги. Ватту спало на думку думка, що швидкість витягування бочки двома кіньми дорівнює 2 милі на годину. Помноживши швидкість на половину бареля, виходить, що 1 барель помножений на одну милю на годину утворює величину, що називається "Кінська сила". З цього виразу (1бар * 1м/год = 1л.с) виходить одна кінська сила. Округлення розрахункової величини вивело, що кінська сила дорівнює 33 000 фунто-футів за хвилину.

Підсумок. Кінські сили для вимірювання потужності автомобілів стали застосовуватися тільки через простоту свого поняття. Термін, який повинен був замінити цю одиницю "Ватт", не був зрозумілий простій людині, яка цікавилася потужністю автомобіля, а також його характеристиками. Саме тому і застосовується даний термін в даний час, так простіше людям зрозуміти, на що здатний залізний кінь.

Усі знають, що 200 кінських сил – це чимало. Однак, у багатьох виникає питання, чи 110 кВт – це нормальна потужність? Скільки кінських сил вийде при конвертації 110 кВт? Незважаючи на те, що потужність двигуна вказується виробниками в кіловатах і кінських силах досить тривалий період, багато хто, як і раніше, не має поняття скільки кВт відповідає кінським силам. З переведенням однієї величини в іншу відбуваються проблеми. Давайте разом розберемося як правильно перевести одну одиницю виміру на іншу.

 

Навіщо автовиробники почали позначати потужність не у звичних кінських силах, а кіловатах? Вся справа в Міжнародній системі одиниць, так званій системі СІ – системі одиниць, заснованої на Міжнародній системі величин, до якої входять найменування та позначення, а також набір приставок та їх найменування та позначення разом із правилами їх застосування, прийнятими Генеральною конференцією щодо заходів та ваг .

Вона була прийнята у Франції ще наприкінці 18 століття. З того часу до визнання метричної системи заходів долучилися майже всі країни крім США, Ліберії та М'янми. Протягом усього часу існування це фундаментальне явище поступово розвивалося, захоплюючи у свою орбіту нові основні одиниці виміру. Потрапила туди і величина потужності, що вимірюється у ватах.

З 1963 року система СІ у тому числі запроваджено й у СРСР, що завершило тоді приплив розвинених країн до метричної системі. І якщо раніше всі країни, у тому числі Німеччина, Італія та Великобританія вимірювали потужність автомобілів у кінських силах, то понад 40 років тому кращим, з погляду єдиного стандарту, виявився вимір потужності у ватах або кратній одиниці – кіловатах.

Введення Міжнародної системи одиниць наказувало вказувати потужність двигуна саме в кіловатах. Відтепер у всіх офіційних документах, від рекламних буклетів до технічної документації, потужність вказували в кВт. Щоб остаточно відучити автовиробників від застарілої концепції, у Європі з 1 січня 2010 року, згідно з директивою ЄС 80/181/EEC, використання одиниці виміру «кінські сили» без її дублювання в кіловатах визнали неприйнятним.

Тому всі автовиробники по всьому світу, а також усі страхові компанії та податкові органи вказують потужність у кВт, а не в л. с., окремо або дублюючи обидві величини. Втім, люди, які б розумні вони були, досить інертні, саме тому в побуті мало хто користується вимірюванням потужності двигуна внутрішнього згоряння в кВт. На відміну від того ж електромотора, чию потужність із самого початку було прийнято міряти кіловатами.

 

До речі, була й комічна причина відмовитись від позасистемної одиниці виміру «кінські сили». Міф чи правда, але існувала думка, що така назва вводить людей в оману. Звичайно можна уявити, що автомобіль, запряжений 100 кіньми, розжене швидше, ніж машина в упряжці 50 коней. Але той факт, що 100 коней зможуть розігнати машину до 150 км/год і більше, взагалі виключено.

Як конвертувати кВт у л. с.?

Як ми вже писали вище 1 л/с дорівнює 0.75 кВт, відповідно

Один кіловат дорівнює 1,35962 кінських сил. Таким чином, щоб перевести кіловати в кінські сили, потрібно лише помножити число в кВт на 1.36 і таким чином вийдуть відносно точне значення в кінських силах.

Приблизно, Потужність у позасистемній одиниці вимірювання можна отримати, додавши до значення в кіловатах 1/3. Вийде грубо округлене значення, але цього буде достатньо приблизних підрахунків.

Приклад: 100 кВт х 1,36 = 136 кінських сил.